لوگوی جدید توییتر!

Test
Test Testli Follow
18 Jun 2012
لوگوی جدید توییتر!

خوب همه ما با توییتر آشنا هستیم و می دانیم که چیست و چه کاربردی دارد، اما از انجایی که در افغانستان کمتر به آن توجه میشود شاید مثل فیس بوک استفاده از آن عمومیت نداشته باشد. به این خاطر که در افغانستان گوشی موبایل به تازگی و کم کم دارد به یک وسیله ای جز برقراری ارتباط تبدیل میشود. حتما این را هم میدانید که چرا سرویس بسیار ساده و کوچکی مثل توییتر با این سرعت و گستردگی رشد کرده، فقط یک چیز است، چون عملکرد توییتر شبیه یک SMS میباشد البته پیامی که خواننده آن می تواند بیشتر از یک نفر باشد، یعنی می شود به آن Social SMS هم گفت. تویتتر رشد سریع خود را مدیون گوشی های موبایل و مخصوصا اسمارت فون هاست.

چون تا بحال نوشته ای درباره توییتر در کتابچه نداشتیم خواستم تا کمی درباره خود توییتر گفته باشم، موضوع اصلی این پست ما لوگوی جدید توییتر است، آیا متوجه تغییر کردن آن شده بودید؟!

اشتباه نکنید، عکسی که در بالای این صفحه میبینید لوگوی جدید نیست! بلکه این سونیک-توییتر است!! دیزاینی که یکی از خوانندگان گیزمودو، بن فلورس از سرچپه کردن لوگو و الهام گرفتن از کاراکتر محبوب گیم کامپیوتری (Sega) دوران کودکی مان سونیک دیزاین کرده است.

حالا نگاهی به لوگوی جدید می اندازیم:

twitter-prev-next-logo

اولین حسی که به شما تداعی می شود چیست؟ شادابی، قدرت و البته به خاطر منحنی های رو به بالای نوک، سر و کلا جلوی پرنده حس پرواز به سمت بالا و اوج گرفتن را احساس میکنیم. اما لوگوی قبلی در مقابل، حس یک پرنده خسته که فقط تلاش میکند خود را روی یک خط مستقیم حفظ کند.

حالا یک ویدیو کلیپ کوتاه که بخش دیزاین توییتر در یوتوب آپلود کرده را میبینیم:

همینطور که در ویدیو هم میبینید تمام قوس های استفاده شده در لوگو قسمتهایی از دایره هستند که کاملا از قسمتهای پایینی دایره ها هم استفاده شده تا جهتی به سمت بالا داشته باشد و این حس پرواز و اوج گرفتن و موفقیت بیشتر قابل لمس باشد.

twitter-new-logo-sketch-lines

نظر شما چیست؟ وقتی که لوگو را دیدید چه حسی به شما دست داد؟

و نظر شما درباره لوگوی کتابچه چیست؟ پنهان ماندن قسمت آخر نام وبسایت ما “چه” در لوگو چه دلیلی می تواند داشته باشد؟

ketabcha-logo

منتظر نظرهای شما هستیم 🙂


2 responses to “لوگوی جدید توییتر!”

  1. alireza says:

    ترفند باحالی بود ، اول که عکسو دیدم فکم افتاد یهو این همه تغییر !!!!

  2. رستم کابلی says:

    توئیتر دمت گرم آه خیلی لوگوی باحاله. خوشم امد از لوگوی جدیدش… شاید من امشب خیلی خوشحالم و از پرواز این پرنده توئیتری هم خوشم آمد…

Leave a Reply

Logged in as Test Testli. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *