با گوگل درایو بیشتر آشنا شوید!

علیرضا
alireza Follow
13 May 2012
با گوگل درایو بیشتر آشنا شوید!

گوگل یکی از پیشرو ترین و خلاقترین شرکتها در دنیای تکنولوژی است که در بسیاری از زمینه ها فعالیت میکند و حال نیز با را انداختن سرویس گوگل درایو بازار دیگری را تصاحب کند، طی این مقاله سعی میکنیم که گوگل درایو را به صورت اجمالی معرفی کنیم و از قابلیت ها و کاربردهای مفید آن بگوییم.

1. دسترسی از همه جا

گوگل درایو در همه جا می باشد، در خانه، محیط کاری، لب تاپ و حتی موبایل، فقط کافی است که شما به اینترنت متصل شوید و به فایل های خودتان دسترسی پیدا کنید، گوگل درایو بر اساس محاسبات ابری (Cloud Computing) کار میکند طوریکه طی آن شما میتوانید فایل های خود را به گوگل بسپارید و گوگل امنیت آن را برای شما تامین میکند و هر جا و هر زمانی که خواستید می توانید به آنها دسترسی داشته باشید!

ویژگی های گوگل درایو:

  1. روی همه نوع پلتفرمی قابلیت اجرا شدن را دارد و فرقی نمی کند که شما همراه لینوکس کار میکنید یا مک یا ویندوز و یا حتی بر روی موبایلتان هم میتوانید استفاده کنید!
  2. گوگل فایل های شما را بر روی چندین سرور و به صورت کاملا امن نگهداری میکند و دیگر نگران از دست دادن اطلاعاتتان نیستید.
  3. علاوه بر ذخیره کردن فایل هایتان میتوانید آنها را بین دوستان یا همکاران تان به اشتراک بگذارید برای مثال شما میخواهید تحقیقی را به صورت گروهی انجام دهید، در خانه هستید و همکارتان در دفتر کار خود می باشد و دوست دیگرتان در دانشگاه میباشد، هر سه نفر شما می توانید به صورت مشترک بر روی یک پروژه کار کنید و به صورت لحظه ای از فعالیت دوستانتان مطلع شوید.
  4.  اگر 5 گیگ فضای رایگان برای شما کم نیست می توانید با پرداخت مبلغ کمی 16 ترا بایت فضا در سرورهای امن و قوی گوگل داشته باشید.
  5. یکی از مزیتهای خوب این سرویس این است که هر تغییری را که بر روی فایل هایتان می آورید گوگل سریعا آن را ذخیره می کند و میتوانید تا 30 روز تغییراتی را که آورده اید پس به به حالت اول آن برگردانید!


Leave a Reply

2 Comments on "با گوگل درایو بیشتر آشنا شوید!"

avatar
  Subscribe  
Notify of
عرفان
Guest

من که فکر نمیکنم با این سرعت اینترنتی که ما در افغانستان داریم بشه از این رقم سایت ها استفاده کرد.