جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری

علیرضا
alireza Follow
16 Oct 2012
جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیار وجود دارد ویروسی شدن اطلاعات و از بین رفتن آنها هست که با وجود فلش مموری ها و استفاده بسیار زیاده روزانه از فلش مموری برای انتقال اطلاعات ویروسها هم بسیار سریع منتشر میشوند. حتماً شما هم از ویروسی شدن فلش مموری تان بسیار به مشکلات مواجه شدید؟! در این مطلب چند روش را برای تان آموزش میدهیم که از ویروسی شدن فلش تان جلوگیری میکند.

روش اول:

در این روش می خواهیم مقدار فضای خالی موجود در فلش را با یک فایل ساختگی یا Dummy پر کنیم تا هیچ فایلی نتواند درون فلش ذخیره و ایجاد شود.

البته این روش زمانی کارآمد است که شما می خواهید از اطلاعات داخل فلش مموری خود استفاده نکنید و نیازی به فضای خالی آن ندارید.

قبل از انجام این کار نیاز به دانستن مقدار فضای خالی موجود در فلش تان دارید. برای این کار بر روی درایو فلش راست کلیک کنید و گزینه Properties را کلیک کنید. حال مشاهده خواهید کرد که مقدار دقیق فضای خالی چقدر است.

حال در قسمت run که با زدن کلید های استارت و R باز می شود، دستور cmd را تایپ کنید و Enter بزنید. در این قسمت می خواهیم توسط دستور Fsutil یک فایل با فضا و حجم دلخواه ایجاد کنیم که با نوشتن دستور زیر و زدن کلید Enter این کار انجام می شود:

fsutil file createnew F:IamDummy 1300594688

شما باید بجای عدد 1300594688 مقدار فضای خالی در فلش مموری خودتان را تایپ کنید و به جای درایو F، درایوی را که فلش مموری تان است تایپ کنید و منتظر شوید تا فایلی با نام IamDummy با فضا مورد نظر در فلش ساخته شود. انتخاب این نام دلخواه بوده و می توانید یک نام دیگر را انتخاب کنید.

حال اگر دوباره مقدار فضای خالی در فلش خود را مشاهده کنید خواهید دید که عدد صفر نمایش داده می شود به این معنا است که حتی 1 بیت هم فضای خالی در فلش شما موجود نیست که ویروسی بخواهد خود را در فلش تان جای دهد!

حال درون فلش خود یک فایل txt جدید ایجاد کنید و متنی را به اندازه 1 کاراکتر (یک حرف) درون آن تایپ کنید و آن را ذخیره کنید خواهید دید که با پیغام کمبود فضا مواجه می شوید.

نوت: اگر در باز کردن درایو فلش مموری به مشکل برخوردید، روی درایو راست کلیک کرده گزینه Explore را کلیک کنید.

روش دوم:

نرم افزار ThumbScrew را دانلود کنید و در فلش تان ذخیره کنید. اگر فلش خود را به کامپیوتری میزنید که احتمال ویروسی شدن آن بالاست، نرم افزار ThumbScrew را کلیک کنید تا اجرا شود و با راست کلیک کردن روی آیکون آن، فلش خود را فقط قابل خواندن (Read Only) کنید.

روش سوم:

  • ابتدا My Computer را باز کنید و در Folder Option منوی Tools و تپ View را کلیک کنید .حالا تیک آخرین گزینه یعنی Use Simple File Sharing را بردارید و OK کنید.
  • حال باید فلش مموری را فرمت کنید برای اینکار حتما فایلهای مورد نیاز داخل فلش تان را در درایو کامپیوترتان بک آپ بگیرید و کپی کنید تا اطلاعات از بین نرود و بعد فلش را فرمت کنید. برای اینکه بتوانید فرمت فلش را به NTFS تبدیل کنیم در Run دستور cmd را اجرا کنید. دستور Convert i: /fs:ntfs را تایپ کنید، Enter بزنید و منتظر باشید، در اینجا نام درایو فلش i است.
  • حال فولدرهایی را که فکر می کنید لازم است داخل فلش ایجاد کنید چون بعداً اجازه ایجاد فولدر داخل فلش مموری را ندارید.
  • روی درایو USB کلیک راست کنید و بعد گزینه Properties و تپ Security را کلیک کنید در بخش Permissions در ستون Deny گزینه Write را تیک بزنید و OK کنید در صورتیکه پیغام Security را دیدید گزینه Yes را کلیک کنید.
  • داخل فلش شوید و تمام فولدر ها را انتخاب کنید وقتی که همه انتخاب هستند کلیک راست کنید و Properties را کلیک کنید. حال از تپ Security کلید Advanced را کلیک کنید در قسمت پائین تیک Inherit from Parent … را بردارید پیغامی ظاهر می شود که در آن باید گزینه Remove را انتخاب کنید و دو بار OK کنید.
  • دوباره همه فولدرها را انتخاب کنید و Properties و تپ Security را کلیک کنید. کلید Advanced و بعد کلید Add و بعد کلید Advanced و بعد کلید Find Now را از صفحه ایی که باز میشود کلیک کنید در قسمت نتایج گزینه Everyone را انتخاب و سپس OK کنید در بخش Permissions در ستون Allow گزینه Full Control را تیک بزنید و OK کنید.

حال برای ایجاد فایل یا فولدر جدید در فلش تان با پیغام Access is denied روبرو خواهید شد. تشویش نکنید در فولدر های داخل فلش تان می توانید فایل یا فولدر جدید ایجاد کنید.

این روشهایی بود که من همیشه استفاده میکنم، شما برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری تا از کدام روشها استفاده میکنید؟


One response to “جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری”

  1. majed says:

    سلام :من میخواستم که چطور میتوانم id facebook را هک کنم.

Leave a Reply

Logged in as alireza. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *