هکر ها از کدام سیستم عامل برای هک کردن استفاده می کنند ؟

علیرضا
alireza Follow
17 Nov 2012
هکر ها از کدام سیستم عامل برای هک کردن استفاده می کنند ؟

نکته ای که خیلی ها به دنبال دانستن آن هستند این است که هکر ها از چه سیستم عاملی برای هک کردن استفاده می کنند ؟

در واقع به این سوال نمی توان پاسخ روشنی داد و انتخاب سیستم عامل برای فعالیت به نظر شخصی یک شخص بستگی دارد , اما در رکوردها لینوکس مطبوع ترین انتخاب برای هکرها است، این انتخاب به دلیل ناشناس ماندن و قدرت لینوکس است، هکرها معمولا به لینوکس وابسته هستند.
اما پرسش در اینجا درباره ویندوز یا لینوکس نیست. تمام سوال در این باره است که کدام سیستم عاملِ مشخص توسط هکرها مورد استفاده قرار می گیرد؟ ما دو سیستم عامل داریم که به اندازه کافی فوق العاده قدرتمند هستند که هکرها می توانند با استفاده از آنها، هرآنچه که می خواهند انجام دهند. این سیستم عامل ها تنها از خانواده لینوکس هستند، و همچنین به شکل گسترده ای توسط هکرها، نفوذگران و امثال آنها مورد استفاده قرار می گیرند:
1) BackTrack
2) Live-hacking

سیستم عامل BackTrack

BackTrack سیستم عاملی است که به صورت ویژه برای هکرها، هکرهای کلاه سفید و امثال آنها ساخته شده است. این سیستم عامل شامل تمام نیازها و ویژگی های امنیتی امروزی است. این سیستم عامل توسط جمعیت بزرگ هکرهای کلاه سفید ساخته شده است .
BackTrack تا این امروز پرامتیازترین و تحسین شده ترین نسخه امنیتی لینوکس است.BackTrack سیستم عاملی مفید برای نفوذ پذیری است که به متخصصان امنیت کمک می کند تا تخمینی از سلامت سیستم در محیط شبیه سازی شده هک به دست آورند. صرف نظر از اینکه BackTrack را به عنوان سیستم عامل اصلی نصب می کنید یا از طریق یک Live CD بوت می کنید، یا از فلش درایو استفاده می کنید، BackTrack برای هر بسته ای، پیکربندی کرنل، اسکریپت شخصی سازی شده و تنها به منظور تست نفوذ کاربرد پیدا می کند.
اگر اطلاعات لازم برای کار با BackTrack را ندارید، انجمنی به نام Offensive Security وجود دارد که تمام موارد در مورد BackTrack و تکنیک های هک را آموزش می دهد. اما آموزش های این سایت رایگان نیست. اگر به اندازه کافی پول دارید، سراغ خرید پکیج های آن بروید. یا اینکه در تورنت به دنبال آن باشید.

 

سیستم عامل LiveHaching

این نیز یکی از سیستم های عامل مخصوص برای تست کنندگان نفوذ و هکرها است، چرا که این سیستم عامل مملو از تعداد زیادی اسکریپت و بسته های آماده برای هک است. بنابراین این سیستم عامل نیز یکی از ابزارهای قدرتمند است که توسط هکرها مورد استفاده قرار می گیرد.

گرفته شده از seomagz


2 responses to “هکر ها از کدام سیستم عامل برای هک کردن استفاده می کنند ؟”

  1. parsa says:

    age in back track ro bekhaym bejaye vindoz asli bezanim chimishe.

    • جعفر says:

      در کامپیوتر خود می توانید سیستم عامل های مختلفی را نصب کنید , Windows و Back Track هر دو سیستم عامل هستند و فرقی نمی کنه که در کامپیوتر کدامش را نصب کنید پس اتفاقی نخواهد افتاد پارسا جان

Leave a Reply

Logged in as alireza. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *