نمایش فیلم های سه بعدی در یوتیوب

علیرضا
alireza Follow
7 Oct 2012
نمایش فیلم های سه بعدی در یوتیوب

شرکت گوگل قابلیت جدیدی را به سایت یوتیوب افزوده است که یوزر ها توسط آن میتوانند فیلم های این سایت را به صورت سه بعدی ببینند.

گوگل در وبلاگ رسمی یوتیوب اعلام کرده است یوزرهای یوتیوب می توانند ویدئوهای با کیفیت عالی (اچ‌ دی) 1080 پیکسلی را به صورت سه بعدی ببینند. ورژن اولیه این قابلیت در سپتامبر 2011 به یوتیوب افزوده شده بود اما حالا گوگل با تقویت این قابلیت سعی کرده است همه فیلم های دو بعدی با کیفیت عالی را به صورت سه بعدی در اختیار کاربران قرار دهد.

این قابلیت در حال حاضر فقط از فایل های ویدئویی کمتر از 15 دقیقه قابل اجرا است. یوزرهایی که می خواهند به  تماشای فیلم های share شده در یوتیوب بپردازند بایدکه از عینک های سه بعدی استفاده کنند و همچنان باید که سخت‌افزارهای مورد نیاز برای نمایش فیلم های سه بعدی را دارا باشند.

گوگل کوشش کرده است با استفاده از این قابلیت همه فایل های ویدئویی را که با کیفیت 1080 پیکسلی فیلم پری شده‌اند به فورمت سه بعدی تبدیل کند.

یوزرها برای تماشای این فیلم ها باید بر روی آپشن که در tool bar کناره فیلم های یوتیوب پیش بینی شده کلیک کنند و فایل مورد نظر خود را به یک فیلم سه بعدی تبدیل کنند.
پس از آن می‌توانند بر روی آپشن 3D کلیک کنند و فیلم را سه بعدی ببینند.

گوگل آپشن های مختلفی را برای پخش سه بعدی فیلم ها در اختیار یوزرها قرار داده است و به خواسته خودتان میتواننید که انتخاب کیند. یوزرها دارای عینک های سه بعدی رنگه می توانند فیلم را به سه رنگ ‌بندی مختلف ببینند. انتخاب فشردگی رنگ ها نیز از دیگر ویژگی های بخش سه بعدی فیلم های یوتیوب است. یوزرها به کمک این ویژگی می توانند غلظت و فشردگی رنگ های به کار رفته در فیلم را از بین سه آپشن مختلفی که در اختیار آنها قرار داده شده است، انتخاب کنند.

گرفته شده از سایت DigitalTrends


Leave a Reply

Logged in as alireza. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *