Everloop Goobit شبکه اجتماعی مخصوص کودکان

رمضان
رمضان Follow
12 Dec 2012
Everloop Goobit شبکه اجتماعی مخصوص کودکان

بیشتر شبکه‌های اجتماعی به کاربرانی که زیر ۱۶ سال سن دارند اجازه اشتراک نمی‌دهند، همین مساله انگیزه‌ای شد تا برای نخستین بار شبکه اجتماعی به نام Everloop Goobit طراحی و راه‌اندازی شود که شرط عضویت در آن داشتن پنج تا ۱۳ سال سن است. شبکه اجتماعی Everloop Goobit که به تازگی روی تلفن‌های همراه معرفی و رونمایی شده به بچه‌ها اجازه می‌دهد نوشته‌های خود را با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند، زیر نوشته‌های یکدیگر نظر بگذارند و آنها را لایک بزنند.

نوشته‌های خود را با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند، زیر نوشته‌های یکدیگر نظر بگذارند و آنها را لایک بزنند.اپلیکیشن این شبکه که فعلا فقط برای سیستم‌عامل  iOS ساخته شده امکاناتی برای کاربران کوچک خود فراهم کرده تا بتوانند به سادگی از حریم خصوصی خود محافظت کنند و تصمیم بگیرند دوست دارند کدام یک از دوستان‌شان به نوشته‌های آنها دسترسی داشته یا نداشته باشند.

به گزارش Social News Daily مدیر و موسس  Everloop اعلام کرده که هدف از راه‌اندازی Goobit تولید و راه‌اندازی یک برنامه با کاربری ساده روی تلفن همراه بوده تا بچه‌ها را با ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی آشنا کند. Hilary DeCesare گفت: حالا بچه‌های زیر ۱۳ سال هم می‌توانند هر کجا که هستند با حفظ امنیت حریم خصوصی‌شان تماس خود را با دوستان‌شان حفظ کنند.

این در حالی است که برخی کشورها استفاده از شبکه‌های اجتماعی را برای کاربران خود مضر تشخیص داده و دسترسی به این سایت‌ها را برای آنها مسدود کرده‌اند. اما اغلب کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه یا نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از این شبکه‌ها، سعی می‌کنند کار برای خود را از فواید استفاده از شبکه‌های اجتماعی آگاه کنند. مدیر بازاریابی Everloop نیز با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از کودکان نوجوانان زیر ۱۳ سال به تلفن همراه دسترسی دارند پیش‌بینی کرد این شبکه اجتماعی مورد استقبال خوبی قرار بگیرد.

با توجه به اینکه یکی از نگرانی‌های والدین امنیت فرزندان‌شان در شبکه‌های اجتماعی است  Everloop به والدین کمک می‌کند به حساب کاربری فرزندان‌شان دسترسی داشته و بر فعالیت و حریم خصوصی آنها نظارت داشته باشند. تیم امنیتی Everloop اعلام کرده است که با استفاده از فناوری‌های نوین و فیلترینگ هوشمند امکان فیلتر شدن کلمات و عکس‌های نامناسب را فراهم کرده‌اند. بنابراین نگرانی در مورد غلبه فرهنگ نادرست بر کودکان و نوجوانان در این شبکه وجود ندارند

نظر شما در مورد چنین شبکه هایی چیست ؟نظر خود در این مورد با ما درمیان بگذارید.

منبع:social news daily


Leave a Reply

Logged in as رمضان. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *