سقوط ارزش سهام فیس بوک

علیرضا
alireza Follow
6 Sep 2012
سقوط ارزش سهام فیس بوک

این روزها مدیران و سهام داران فیس بوک در وضعیت خوبی نیستند چرا که سهام فیس بوک به صورت چشم گیری به بیش از 50% از قیمت اولیه کاهش یافت از 34-38 دالردر ماه های گذشته به 18.55 دالر رسیده است و دیروز نیز به 17.32 دالر رسیده بود.

رشد فیس بوک بسیار خوب می باشد ولی میزان درآمد و فواید آن کم می باشد.

بسیاری از سهام داران بزرگ فیس بوک معتقد که نداشتن هدف و مدیریت ناموفق حتی احتمال کاهش بیشتر سهام این شرکت نیز امکان دارد , به همین دلیل بسیاری از انگشت های انتقاد به سوی مارک زاکر برگ مدیر عامل فیس بوک اشاره شده است.

هنوز خبری از برکناری از مدیرعاملی فیس بوک نیست ولی بعصی از تحلیلگران گفته اند که مارک 28 ساله از تجربه کافی برخوردار نیست و باید از این مقام برکنار شود.

حتی ازرش دارایی های مارک زاکربرگ نیز از 20 میلیارد دلار به کمتر از 10 میلیارد دلار رسید.

فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی می باشد که تقریب به 1 میلیارد کاربر دارد و 543 میلیون آن کاربر موبایل می باشد , ویکی از مشکلات آن نبودن فضا تبلیغاتی در مبایل ها می باشد .

طبق نظر سنجی که سایت mashable انجام داده بود تا به امروز 45.04 % مخالف برکناری مارک و 42.56% موافق برکناری و 12.4 فیصد نیز بدون نظر بودند .

فیس بوک یک پروژه دانشگاهی بود که مارک زاکربرگ به همراه چند تن از هم صنفی های خود آن را طراحی کردند و چند وقت پیش خبر سهامی شدن فیس بوک در تمامی رسانه ها نشر شد که تقریب به بیش از 100 میلیارد دلار رسیده بود و ارش هر سهم آن به 34-38 دالر رسیده بود و نام سهام داران فیس بوک در لیست میلیارد های جهان قرار گرفت .

منبع :CNN, Mashable


Leave a Reply

Logged in as alireza. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *