برترین هکر های دنیا

علیرضا
alireza Follow
3 Jul 2012
برترین هکر های دنیا

هک به معنی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل در کامپیوترمی‌باشد و در اصطلاح امروزی هک به معنی نفوذ به یک سیستم کامپیوتری می باشد .کاربرد واژهٔ هک تنها برای کامپیوتر نمی باشد بلکه  توسط افراد با تخصص‌های مختلف در زمینه‌هایی از قبیل موسیقی، نقاشی و… نیز به کار می‌رود که به معنی تغییرات هوشمندانه و خلاقانه فرد در آن زمینه می‌باشد طی این مقاله ما با بعضی ازبزرگترین هکر های تاریخ و هک هایی که انجام داده اند آشنا خواهیم شد .

ریچارد متیو استالمن
بله حتی ریچارد روسی هم یک هکر است،او یکی از طرفدارن سر سخت جامعه متن باز (open source ) ‌می باشد و از آنجایی که برنامه نویس خیلی خوبی هم هست وی را در دسته هکر های کلاه سفید قرار دارد و باید گفت که ریچارد یکی از دشمنان مایکروسافت نیز تلقی میشود چرا که در یکی از کنفرانس های مایکروسافت که در مورد امنیت برنامه هایش بود حمله کرده و در مدت 8 دقیقه آن را هک کرد

خالقی کرمی که اینترنت را به هم ریخت
ویروسی را که رابرت طراحی کرده بود در نوع خود بی نظیر بود طوریکه نیاز به دانلود نداشت کافی بود که شما از سایت بازید میکردید ویروس خود انتقال میافت و شروع به تکثیر میکرد و انقدر زیاد میشد که تمام حافظه رم را اشغال میکرد و در مدت یک هفته یک دهم اینترنت را اشغال کرد !
بعد از دستگیری موریس وی محکوم به 15 میلیون دلار جریمه شد و می بایست کل اینترنت را از این ویروس پاک میکرد ولی تا به حال به دلیلی که خود را ترمیم میکرد کامل از اینترنت پاک نشده است

7 دقیقه و 43 ثانیه مکالمه رایگان

استیو و وزنیاک هم در دوران جوانی خود دست به هک های مختلفی زده اند از جمله آن هک تلفن ها و ایجاد تماس رایگان اشاره کرد که معمولا محصلین به دلیل پرداخت هزینه کمتری برای صحبت با خوانواده شان استفاده میکردند آنها می توانستندبه مدت 7 دقیقه و 43 ثانیه صحبت کنند نرم افزار Skype که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد بعدا براساس ایده جابز و وزنیاک ساخته شد.

 

GARY MCKNNON

متواری همیشگی

مک کینن توانست که در سال 2002 صفحه اصلی سایت ارتش آمریکا را به تنهایی هک کند وی متنی را نوشت که :”سیستم امنیتی شما مختل شد و من به تنهای این کار را کردم “، البته این همه کار او نبود او 97 شرکت بزرک کامپیوتری دیگر را هم در یک شب هک کرد .
مک معتقد بود که سرور های امریکا اطلاعات محرمانه ای را نگهداری میکند و قصد داشت که به آنها دسترسی پیدا کند او بعد از هک از شهر خود فرار کرد و گفته می شود که تا به امروز هیچ خبری از او نشده است و هنوز اسرار هک او فاش نشده است !

GEORGE HOTZ
سونی را به زانو درآورد
جورج یکی از خلاقترین و جوانترین هکرهای خطرناک در سال 2011 می باشد او بار ها و بارها محصولات شرکت سونی را هک کرده و آخرین کار او هک دستگاه پلی استیشن 3 می باشد که تمامی اطلاعات را میتوانست پیدا کند و شناسایی هم نشود .
جورج در آوریل همان سال روش هک خود را به صورت عمومی انتشار داد و شرکت سونی را بسیار عصبانی کرد زیرا با این روش بازی های PS3 هم که گفته شده بود قابل هک نمی باشند ، هک شدند. به این ترتیب سونی تا هنگامی که برای این محصول بازی تولید می کند متحمل ضرر و زیان خواهد شد.

بزرگترین هک تاریخ
ولیام نپستر یا ساترال که نام های مختلف او را یاد میکنند توانست بزرگترین هک تاریخ را به نام خود ثبت کند ،در اغاز سال 2001 شرکت نورتون آنتی ویروس اعلان کرد سیستمی طراحی کرد که می تواند تمام ویروس های دنیای مجازی را شناسایی و غیرفعال کند. شب همان روز پیامی روی سیستم مرکزی شرکت نورتون ظاهر شد که نوشته بود «لطفا حرف خود را پس بگیرید». نورتون به آن پیغام جواب نداد و دوباره اعلام کرد که از کل اینترنت محافظت می کند.
او این کار را فقط برای رقابت با شرکت نورتون انجام داده تا دیگر هیچ شرکتی ادعای امنیت کامل نکند. ولیام ، شب همان روز اعلام کرد فقط به خاطر اینکه می خواهد تنها دخترش در آینده دنیای شادتری داشته باشد اینترنت را دوباره راه اندازی می کند ولی ویروس را فقط غیرفعال می کند و اگر روزی دوباره لازم شد آن را فعال خواهد کرد.


4 responses to “برترین هکر های دنیا”

 1. سپیده says:

  سلام خسته نباشید. من ایمیل طرف رو دارم ولی بعد به ایمیلش سند میشه که پسورد فیس بوکت عوض شده من هم نمیخوام اون بفهمه کار من بوده چیکار کنم؟ ممنون میشم جوابو هر چه سریعتر به ایمیلم بفرستید

  • علیرضا says:

   یه راه داره که اگه پاسوردش را مرورگر ذخیره کرده باشه میتانی بری تنظیمات مرورگرش اونجا پاسوردشو show کنی باز همیشه با اون وارد شی ! اینم صد فیصد نیست ولی ترای کن ، دیکه راهی به ذهنم نمیرسه !

 2. منوچهر says:

  از این مطلب خوشم آمد. عالی بود

 3. سیما عظیمی says:

  به هک کردن بسیار علاقه داری علیرضا؟! هه هه

Leave a Reply

Logged in as alireza. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *