کاربران افغانستانی در سال 2012 چه موضوعاتی را جستجو کرده اند؟

علیرضا
alireza Follow
19 Dec 2012
کاربران افغانستانی در سال 2012 چه موضوعاتی را جستجو کرده اند؟

هفته گذشته گوگل طبق همیشه اقدام به انتشار آمار کلی درباره جستجو صورت گرفته در سال 2012 را انجام داد ولی متاسفانه کشورمان افغانستان در بین لیست 55 کشور نبود, البته نبود نام کشورمان در این لیست اتفاق کاملا عادی است.

با تشکر از دوستم آرش جان و جستجو های زیاد و فیلتر های مختلف با استفاده از سرویس google trends (که قسمت بزرگی از نتایج منتشر شده این سایت بر اساس آمار این سرویس به دست می‌آید) به نتایجی دست یافتم. با کتابچه همراه باشید تا جستجوهایی را که کاربران افغانستانی کرده اند مشاهده کنیم.

ویب افغاستان در2012

تصویر زیر 10 مورد جستجو های در سال 2012 را نشان می دهد که در ستون سمت چپ بیشترین موضوعات جستجو شده می باشد و در ستون سمت راست نیز جستجو های پرطرفدار می باشد.اگه به آمار امسال کمی دقت کنیم می بینیم که فیس بوک رشد زیادی داشته است ولی همچنان دانلود بیشترین موضوع جستجو شده می باشد و بازیگر کانادایی sunny leone نیز پرطرفدارترین موضوع جستجو شده می باشد.

متاسفانه بعضی ازموارد، موضوعات غیر اخلاقی می باشد، شما با مراجعه به google trends می توانید به صورت مستقیم این آمار را مشاهده کنید.

این هم آمار مربوط به جستجوی کاربران افغانستانی درسال 2011 می باشد.

در قسمت بیشترین تصاویر جستجو شده توسط کاربران افغانستانی در سال 2012 کمی موضوع نگران کننده می باشد، چرا که بیشتر موضوعات غیر اخلاقی بوده اند ولی در قسمت جستجو های پر طرفدار موضوع کمی بهتر می باشد و بیشترموضوعات مربوط به سپورت و موسیقی و خواندن می باشد.

این هم لیست کاملی از پرطرفدارترین و بیشترین جستجو ها در 55 کشوری که گوگل انتشار کرده است که به صورت پی دی اف می باشد.

google zeitgeist 2012 ketabcha

این آمار از کجا بدست امده است ؟

این آمار از طریق گوگل ترندس به دست امده است که گوگل این سرویس را در سال 2008 برای ویب مستر ها و عموم مردم معرفی کرد این سرویس به کاربران اجازه میدهد که در هر منطقه جغرافیایی وضعیت کلمات پر ترافیک را مشاهده کنند.

شما می توانید با ابزار گوگل ترندس ، مباحث مورد علاقه افراد را در سراسر جهان پیدا کرده و مقایسه می کنید. علاوه بر آن گوگل ترندس به شما نشان خواهد داد که کلمات چقدر در موتور جستجوی گوگل در فاصله های زمانی مختلف جستجو شده است.


Leave a Reply

Logged in as alireza. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *