چرا ما باید یک ویب سایت داشته باشیم؟
راز موفقیت

چرا ما باید یک ویب سایت داشته باشیم؟

فکر میکنید برای توسعه تجارت بهترین راه تبلیغات چه گزینه میباشد؟ رادیو و تلویزیون، مجلات و روزنامه ها، بنرهای کلان در سطح شهر؟؟ تمام اینها فقط برای مدت کوتاهی میباشد، اما با داشتن یک ویب سایت شما برای سالها یک بنر تبلیغاتی دارید که از هر جای افغانستان و در هر زمان قابل دسترسی میباشد و می تواند به صورت مکمل معرف کمپنی، محصولات و سرویسهای شما باشد و به یاد داشته باشید که افراد موفق همیشه به دنبال جدید ترین روش ها برای رسیدن به موفقیت می باشند.

ویب سایت چیست ؟

ویب سایت آدرسی در اینترنت می باشد که هر شخص یا شرکتی میتواند اطلاعات، ایده ها، مشخصات محصولات و در کل هر موضوعی که آن شخص یا موسسه بخواهد را در آنجا قرار دهد، تا کاربران اینترنت در سراسر جهان آنها را مشاهده نمایند. اطلاعات موجود در ویب سایت شما به صورت ۲۴ ساعت در اختیار مشتریان شما قرار میگیرد و آنها میتوانند در هر ساعت از شبانه روز بر روی آن سایت اقدام به سفارش محصولات و خدمات شما نمایند. حتی وقتیکه کمپنی شما تعطیل می باشد.

اگر بخواهم برایتان ساده تر بگویم ،ویب سایت مانند یک شماره تلفن می باشد مشتریان شما اولین جایی را که به دنبال شما میگردند بر روی اینترنت است اگر آنها شما را در آنجا پیدا نکنند مطمینا رقیبان شما را خواهد پیدا کرد.

امروز در کشوری که بیش از سه دهه در جنگ و ویرانی بود بیش از ۲۰ میلیون کاربر مخابراتی موجود می باشد و با گذر از مرز ۲٫۳ میلیون کاربر اینترنت، سرعت رشد و ترقی اینترنت را که روز به روز در حال افزایش می باشد به افراد تجارت پیشه نشان می دهد که سرمایه کذاری در این بخش می تواند مفاد زیادی را برای شما بیاورد.

در افغانستان نیز تعداد شرکت های کوچکی که از تجارت الکترونیکی استفاده میکنند به سرعت رشد کرده و در حال افزایش می باشد. نمونه آن شرکت TechSharks.af را میتوان گفت که صرف توسط ۶ نفر پیش برده می شود و با شرکت های آمریکایی و چینایی و حتی افغان به صورت آنلان تجارت دارند.

 برای داشتن ویب سایت چه کار باید انجام بدهیم؟

کار بسیار ساده ای می باشد صرف سه مرحله زیر را باید طی کنید:

۱٫ طراحی ویب سایت

۲٫ انتخاب هاستینگ (فضا برای روی کامپیوتر های سرور جهت قرار گرفتن فایل های شما )

۳٫ انتخاب آدرس مناسب ( مانند www.google.com)

همین حال به یک کمپانی طراحی ویب سایت تماس بگیرید و درخواست دیزاین ویب سایتی مقبول را کنید، بعد از آنکه ویب سایت آماده شد هاست خود را تهیه کنید، شاید برای شما جای سوال باشد که چرا باید فضا در سرور خریداری کنید در جواب باید بگویم که شما نیاز به یک کامپیوتری دارید که همیشه روشن باشد و به اینترنت متصل باشد تا به درخواست نیاز مشتریان شما پاسخ گو باشد.

در آخر هم دامین مناسب با نام شرکت و فعالیت های خود انتخاب کنید.

علیرضا

علیرضا اکبری فارغ دانشگاه پلی تخنیک کابل از رشته کامپیوتر اینفورمیشن ساینس و بنیانگذار سایت کتابچه می باشد. مدت ۴ سال می باشد که در زمینه کامیپوتر و وب مقالاتی نوشته میکند. او همچینی یکی از بنیانگذاران شرکت TechSharks.af می باشد

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

نظر خود را بيان کنيد:


گراواتار ثبت‌ نام کنید. گراواتار چيست؟