نمایش فیلم های سه بعدی در یوتیوب
اخبار

نمایش فیلم های سه بعدی در یوتیوب

شرکت گوگل قابلیت جدیدی را به سایت یوتیوب افزوده است که یوزر ها توسط آن میتوانند فیلم های این سایت را به صورت سه بعدی ببینند.

گوگل در وبلاگ رسمی یوتیوب اعلام کرده است یوزرهای یوتیوب می توانند ویدئوهای با کیفیت عالی (اچ‌ دی) ۱۰۸۰ پیکسلی را به صورت سه بعدی ببینند. ورژن اولیه این قابلیت در سپتامبر ۲۰۱۱ به یوتیوب افزوده شده بود اما حالا گوگل با تقویت این قابلیت سعی کرده است همه فیلم های دو بعدی با کیفیت عالی را به صورت سه بعدی در اختیار کاربران قرار دهد.

این قابلیت در حال حاضر فقط از فایل های ویدئویی کمتر از ۱۵ دقیقه قابل اجرا است. یوزرهایی که می خواهند به  تماشای فیلم های share شده در یوتیوب بپردازند بایدکه از عینک های سه بعدی استفاده کنند و همچنان باید که سخت‌افزارهای مورد نیاز برای نمایش فیلم های سه بعدی را دارا باشند.

گوگل کوشش کرده است با استفاده از این قابلیت همه فایل های ویدئویی را که با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسلی فیلم پری شده‌اند به فورمت سه بعدی تبدیل کند.

یوزرها برای تماشای این فیلم ها باید بر روی آپشن که در tool bar کناره فیلم های یوتیوب پیش بینی شده کلیک کنند و فایل مورد نظر خود را به یک فیلم سه بعدی تبدیل کنند.
پس از آن می‌توانند بر روی آپشن ۳D کلیک کنند و فیلم را سه بعدی ببینند.

گوگل آپشن های مختلفی را برای پخش سه بعدی فیلم ها در اختیار یوزرها قرار داده است و به خواسته خودتان میتواننید که انتخاب کیند. یوزرها دارای عینک های سه بعدی رنگه می توانند فیلم را به سه رنگ ‌بندی مختلف ببینند. انتخاب فشردگی رنگ ها نیز از دیگر ویژگی های بخش سه بعدی فیلم های یوتیوب است. یوزرها به کمک این ویژگی می توانند غلظت و فشردگی رنگ های به کار رفته در فیلم را از بین سه آپشن مختلفی که در اختیار آنها قرار داده شده است، انتخاب کنند.

گرفته شده از سایت DigitalTrends

جعفر

محصل رشته کامپیوتر ساینس دانشگاه پلی تکنیک کابل هستم، علاقه مند طراحی و توسعه ی وب و جدا از علاقه شغلم هم هست. در کتابچه سعی میکنم تجربیات و آموخته هایم را با شما به اشتراک بگذارم.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

نظر خود را بيان کنيد:


گراواتار ثبت‌ نام کنید. گراواتار چيست؟