کاربران افغانستانی در سال ۲۰۱۲ چه موضوعاتی را جستجو کرده اند؟
اخبار

کاربران افغانستانی در سال ۲۰۱۲ چه موضوعاتی را جستجو کرده اند؟

هفته گذشته گوگل طبق همیشه اقدام به انتشار آمار کلی درباره جستجو صورت گرفته در سال ۲۰۱۲ را انجام داد ولی متاسفانه کشورمان افغانستان در بین لیست ۵۵ کشور نبود, البته نبود نام کشورمان در این لیست اتفاق کاملا عادی است.

با تشکر از دوستم آرش جان و جستجو های زیاد و فیلتر های مختلف با استفاده از سرویس google trends (که قسمت بزرگی از نتایج منتشر شده این سایت بر اساس آمار این سرویس به دست می‌آید) به نتایجی دست یافتم. با کتابچه همراه باشید تا جستجوهایی را که کاربران افغانستانی کرده اند مشاهده کنیم.

ویب افغاستان در۲۰۱۲

تصویر زیر ۱۰ مورد جستجو های در سال ۲۰۱۲ را نشان می دهد که در ستون سمت چپ بیشترین موضوعات جستجو شده می باشد و در ستون سمت راست نیز جستجو های پرطرفدار می باشد.اگه به آمار امسال کمی دقت کنیم می بینیم که فیس بوک رشد زیادی داشته است ولی همچنان دانلود بیشترین موضوع جستجو شده می باشد و بازیگر کانادایی sunny leone نیز پرطرفدارترین موضوع جستجو شده می باشد.

متاسفانه بعضی ازموارد، موضوعات غیر اخلاقی می باشد، شما با مراجعه به google trends می توانید به صورت مستقیم این آمار را مشاهده کنید.

این هم آمار مربوط به جستجوی کاربران افغانستانی درسال ۲۰۱۱ می باشد.

در قسمت بیشترین تصاویر جستجو شده توسط کاربران افغانستانی در سال ۲۰۱۲ کمی موضوع نگران کننده می باشد، چرا که بیشتر موضوعات غیر اخلاقی بوده اند ولی در قسمت جستجو های پر طرفدار موضوع کمی بهتر می باشد و بیشترموضوعات مربوط به سپورت و موسیقی و خواندن می باشد.

این هم لیست کاملی از پرطرفدارترین و بیشترین جستجو ها در ۵۵ کشوری که گوگل انتشار کرده است که به صورت پی دی اف می باشد.

google zeitgeist 2012 ketabcha

این آمار از کجا بدست امده است ؟

این آمار از طریق گوگل ترندس به دست امده است که گوگل این سرویس را در سال ۲۰۰۸ برای ویب مستر ها و عموم مردم معرفی کرد این سرویس به کاربران اجازه میدهد که در هر منطقه جغرافیایی وضعیت کلمات پر ترافیک را مشاهده کنند.

شما می توانید با ابزار گوگل ترندس ، مباحث مورد علاقه افراد را در سراسر جهان پیدا کرده و مقایسه می کنید. علاوه بر آن گوگل ترندس به شما نشان خواهد داد که کلمات چقدر در موتور جستجوی گوگل در فاصله های زمانی مختلف جستجو شده است.

علیرضا

علیرضا اکبری فارغ دانشگاه پلی تخنیک کابل از رشته کامپیوتر اینفورمیشن ساینس و بنیانگذار سایت کتابچه می باشد. مدت ۴ سال می باشد که در زمینه کامیپوتر و وب مقالاتی نوشته میکند. او همچینی یکی از بنیانگذاران شرکت TechSharks.af می باشد

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

نظر خود را بيان کنيد:


گراواتار ثبت‌ نام کنید. گراواتار چيست؟