۵۰۰ روز برای ۵۰۰ میلیون کاربر ویندوز ایکس پی
اخبار

۵۰۰ روز برای ۵۰۰ میلیون کاربر ویندوز ایکس پی

در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ میلیون کاربر ویندوز ایکس پی در دنیای دیجیتال می باشد و از امروز تنها ۵۰۰ روز تا پایان ساپورت رسمی اعلام شده این سیستم عامل باقی مانده است.

با ختم این ۵۰۰ روز دیگر مایکروسافت مسوول مشکلات امنیتی و تخنیکی آن دیگر نخواهد بود و از آن به بعد دیگر استفاده از این سیستم عامل برای کابران خطر ناک خواهد بود چرا که امکان هک شدن و دزدی اطلاعات می باشد.

این به این معنا می باشد که عمر ویندوز ایکس پی رو به ختم است و روزانه یک میلیون کاربر باید به سیستم عامل های جدید و امروزی تر روی بیاورند. این امر مخصوصا برای کاربران افغانستانی کار سخت و مشکل می باشد، چرا که در حال حاضر در اکثر دفاتر دولتی تا به حال از این سیستم عامل استفاده می شود.

مایکروسافت قصد دارد که تا سال آینده بیش از ۴۰۰ میلیون لیسانس ویندوز ۸ را به فروش برساند.

ویندوز ایکس پی در سال ۲۰۰۱ یعنی ۱۱ سال پیش وارد بازار شد. سیستم عاملی که هنوز به طور گسترده محبوب کاربران است. اما شاید دیگر زمان اش رسیده که با آن خداحافظی کنیم و سراغ نسخه های جدیدتر برویم. با این کار برنامه نویس های وب هم خوشحال می شوند که قرار است تا چند ماه دیگر از دست اینترنت اکسپلورر نسخه ۶٫۰ راحت شوند.

علیرضا

علیرضا اکبری فارغ دانشگاه پلی تخنیک کابل از رشته کامپیوتر اینفورمیشن ساینس و بنیانگذار سایت کتابچه می باشد. مدت ۴ سال می باشد که در زمینه کامیپوتر و وب مقالاتی نوشته میکند. او همچینی یکی از بنیانگذاران شرکت TechSharks.af می باشد

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

نظر خود را بيان کنيد:


گراواتار ثبت‌ نام کنید. گراواتار چيست؟