پیش بینی ها برای دنیای آی تی در سال ۲۰۱۳
اخبار تکنالوژی

پیش بینی ها برای دنیای آی تی در سال ۲۰۱۳

شین ریچموند(Shane Richmond) دبیر تکنولوژی دیلی تلگراف شش پیش بینی برای دنیای آی تی در سال ۲۰۱۳ کرده که در پایان میخوانیم:

۱- دنیای موبایل:  نسل چهار (۴G)پر سرعت موبایل توسعه می یابد. سرعت بالای نسل چهار(۴G) باعث می شود تا اسمارت فون های سازگار با این نسل توسعه یابد و البته آیفون ۵ با سرویس های نسل چهار(۴G) سازگار نیست.

۲- سال مایکروسافت ؟: موسسه جونیپر(Juniper Research) معتقد است سال ۲۰۱۳ سال مایکروسافت خواهد بود! بیش از ۱٫۳ میلیارد کاربر از ویندوز استفاده می کنند و  حدود ۸ میلیون توسعه دهنده نرم افزاری، روی این پلتفارم کار می کنند. رقابت با اپل و گوگل ، تعیین کننده این پیش بینی خواهد بود.

۳- تلویزیون های هوشمند: تلویزیون های گوشه اتاق پذیرایی تان هوشمند تر خواهد شد. تلویزیونهای ۲۰۱۳ همه متصل به اینترنت خواهند بود و با صدای شما قابل کنترل خواهد شد.

اسکرین های بزرگتر و ظریف تر با اپلیکیشن های فراوان دنیای کاربران را تسخیر خواهد کرد. با فناوری موسوم به Dual video screen television‌ هر کاربری در خانه موضوع متفاوت و مورد علاقه خود را تماشا  می کند.

۴- امنیت : جیب خود را محکم نگه دارید تا اطلاعات ذخیره شده روی تبلت و گجت های مورد علاقه تان از دست نرود. هکرهای کلود کامپیوتینگ(Could Computing) را بیشتر از قبل مورد حمله قرار خواهند داد. رخنه روی یک سرویس باعث آسیب پذیری سایر سرویس های متصل خواهد شد.

۵- اینترنت : اگر روی فیس بوک هستید (فیس بوک که در حال حاظر بیشتر از یک میلیار عضو دارد) منتظر تبلیغات تهاجمی بیشتر از قبل باشید. سایتهای شبکه های اجتماعی روی بورس باید سود های وعده داده شده را به سهامداران بدهند و چاره ای جز استفاده از تبلیغات ندارند. ۲۰۱۳ خواهیم دید چه میزان حمله از این دست به اکانت های شبکه های اجتماعی خواهد شد و چه اتفاقی خواهد افتاد.

۶- گجت ها: گجت های پوشیدنی فراگیر  و هوشمند تر خواهند شد. عینک گوگل، ساعت آینده اپل و گجت هایی شبیه کلاه خلبان های جنگنده متصل به اینترنت، کفشهای موسیقی و متصل به آی تیونز نیز از جمله گجت های ۲۰۱۳ خواهد بود.

منبع: تلگراف

منوچهر طاهریان

برنامه نویس وب هستم؛ به نوشتن درباره طراحی وب و گرافیک علاقه دارم، خارج از دنیای وب، ادبیات را هم دوست دارم

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

نظر خود را بيان کنيد:


گراواتار ثبت‌ نام کنید. گراواتار چيست؟